BLM18AG102SN1D
Part Number
BLM18AG102SN1D
Manufacturer
Murata
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Category
miscellaneous
Family
Ferrite Beads and Chips
Series
Request a Quote
Description
Specifications
| Part Status | Active |
| Filter Type | - |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | 1 kOhms @ 100MHz |
| Current Rating (Max) | 400mA |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 500 mOhm |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55C ~ 125C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Size/ Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |